• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Протидія насильству

/Files/images/2511.jpg

Що таке домашнє насильство?

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Види домашнього насильства

  • фізичне насильство,
  • психологічне насильство,
  • сексуальне насильство,
  • економічне насильство.

Фізичне насильство: ляпаси, потиличники, кусання, удушення, штовхання, побиття….

Психологічне насильство: словесні образи, крики, приниження, залякування, шантажування….

Сексуальне насильство: примус до статевих контактів, зґвалтування, примус до небажаних форм статевих контактів, примус до спостереження за статевим контактом кривдника з іншими, залучення до порно-індустрії.

Економічне насильство: обмеження у доступі до власних коштів, утиски свободи використання коштів, позбавлення житла, їжі, одягу, заборона навчатися або обирати місце роботи.

Домашнє насильство – це не внутрішньо сімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати!

Як діяти у ситуації домашнього насильства або його загрози?

Зробіть та заховайте у надійному місці запасні ключі від дому, або машини так, щоб у разі небезпеки Ви могли швидко вийти та дістатися до безпечного місця.

У надійному та завжди доступному для Вас місці заховайте певну суму грошей, важливі номери телефонів, паспорт, необхідні папери (документи дітей, свідоцтва, що підтверджують право володіння майном, медичні картки, тощо), а також необхідний одяг та ліки.

Якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, спробуйте перейти у приміщення, яке можна легко покинути. Намагайтеся триматися ближче до виходу. Уникайте суперечок у кімнатах, де є гострі та ріжучі предмети.

Домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують шум і крики з Вашого дому. Коли приїде поліція, спробуйте максимально заспокоїтися та чітко викласти ситуацію, напишіть заяву.

Заздалегідь домовтеся з друзями або родичами про можливість надання вам тимчасового притулку в разі небезпеки. Важливо, щоб це були ті люди, які зможуть Вас захистити і у яких кривдник одразу не знайде Вас.

Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати Вам необхідну підтримку (кризовий центр, притулок для жінок, соціальна служба, телефон довіри).

Як поводитися у ситуації домашнього насильства, щоб мінімізувати негативні наслідки:

У жодному разі не з’ясовуйте стосунки з кривдником, який перебуває у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.

У жодному випадку не відповідайте агресією на агресію.

Не починайте кричати чи плакати. Говоріть із кривдником чітко. Спробуйте заспокоїтися самі та дайте час заспокоїтися кривднику (вийдіть в іншу кімнату, на вулицю).

Лише тоді, коли Ваш партнер заспокоївся та готовий адекватно спілкуватися, обговоріть ситуацію. У розмові використовуйте « Я-висловлювання» (говоріть про свої почуття та відчуття, не звинувачуйте та не докоряйте, пропонуйте вихід із ситуації: «Я почуваюся збентежено, коли ти поводишся таким чином».

Пам’ятайте, що під загрозою знаходиться Ваше здоров’я та життя.

/Files/images/22365.jpg

Контакні телефони

  • Цілодобова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства – 15-47
  • Поліція – 102
  • Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123
Кiлькiсть переглядiв: 187

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Лютий 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829